بستن پنجره انتظار

مادول غشای اولترا فیلتراسیون

فروش انواع ماژول اولترا فیلتراسیون AquArya 

 

 غشاهای اولترافیلتراسیون

غشاهای اولترافیلتراسیون یکی از مهمترین فناوری های مورد استفاده در تصفیه آب و پساب می باشند. از این غشاها برای حذف ذراتی با اندازه بالاتر از 30 نانومتر استفاده میگردد، بنابراین، تقریبا تمام عوامل بیماریزا را می توان توسط این غشاها از آب و پساب جدا نمود.

همچنین، سایز حفرات این غشاها بهگونه ای است که میتوان از آنها برای جداسازی ذرات معلق نظیر کلوئیدها، قطرات معلق روغن، و ذرات ریز جامد استفاده نمود.

غشاهای اولترافیلتراسیون برای استفاده در تصفیه آب و پساب در قالب ماژول قرار میگیرند. غشاهای اولترافیلتراسیون پلیمری مورد استفاده در صنعت عمدتا از نوع الیاف توخالی (hollow fiber) می باشند. برتری عملیاتی و اقتصادی این گونه غشاها منجر شده است که تکنولوژی غشاهای الیاف تو خالی همواره مورد توجه شرکت های بزرگ فعال در زمینه غشا قرار گیرد.

شرکت توکا پارسیان به عنوان یکی از شرکت های پیشگام در توسعه ی غشاهای الیاف توخالی اولترافیلتراسیون عرضه کننده محصولات زیر می باشد:

توکا پارسیان به عنوان یکی از شرکت های پیشگام در تکنولوژی غشاهای الیاف توخالی (hollow-fiber membranes مفتخر است که به عنوان اولین و تنها تولید کننده غشا و ماژول های غشایی الیاف توخالی اولترافیلتراسیون در خاورمیانه مطرح می باشد.ماژول های آکوآریا(AquArya)

 

آکوآریا (AquArya) نام تجاری مدول های غشایی اولترافیلتراسیون (UF) ساخت توکا پارسیان می باشد، که در این ماژول ها از الیاف توخالی پلی پروپیلن (PP)، پلی(وینیلیدین فلوراید) (PVDF)، و پلی اترسولفون (PES) استفاده می گردد. این مدول ها برای عملکرد با کیفیت بالا طراحی و ساخته شده اند و راهکاری مناسب برای حل مشکلات تصفیه آب و پساب در صنایع مختلفی نظیر پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، نساجی، صنایع غذایی و همچنین تصفیه آب و فاضلاب شهری می باشند.

 

ماژول های آکوآریا در مقابل مشابه خارجی خود دارای مزیت های زیر می باشند:

1. صرفه جویی در هزینه های اولیه و جاری

2. ضمانت و خدمات پس از فروش

3. کارکرد با عملکرد مناسب در زمان طولانی

 

جنس غشاهای مورد استفاده در این ماژول ها همچنین ظرفیت آبدهی این ماژول ها با توجه به شرایط فرآیندی مورد استفاده تعیین می گردد.

 

ماژول های آکوآریا از نظر جنس به سه نوع مجزا طبقه بندی می گردند:

 

1- نوع P: غشاهای موجود در ماژول های نوع P از جنس پلی پروپیلن (PP) هستند، که برای کاربردهای عمومی بسیار مناسب می باشند. سایز حفرات این غشا در محدوده 200-30 نانومتر است که برای جداسازی اغلب عوامل بیماریزا، ذرات معلق، و لخته ها از آب و پساب صنعتی مناسب میباشد. از مزیت های مهم این غشا میتوان به مقاومت شیمیایی بالا، استحکام مکانیکی بالا، و قیمت ارزان اشاره نمود.

 

2- نوع E: غشاهای موجود در ماژول های نوع E از جنس پلی اترسولفون (PES) می باشند، که برای کاربرد در تصفیه آب آشامیدنی و همچنین جداسازی در صنایع غذایی مناسب می باشند. از مزیت های این غشا می توان به مقاومت شیمیایی بالا، قابلیت شستشو با بخار super heat، و استحکام مکانیکی خوب اشاره نمود. همچنین این غشاها به دلیل دارا بودن از حفراتی با سایز 20-30 نانومتر، از قابلیت جداسازی تمام عوامل بیماریزا برخوردار هستند و میتوانند به عنوان گزینه ای مناسب در تامین آب آشامیدنی مورد استفاده قرار گیرند.

 

3- نوع F: غشاهای موجود در ماژول های نوع F از جنس پلی(وینیلیدین کلراید) (PVDF) میباشند. مزیت مهم این غشاها گرفتگی پایین آنها در مقابل پروتئین ها میباشد که توسط سطوح آبگریز PVDF میسر میشود.

 

سایز ماژول های آکواریا بستگی به میزان ظرفیت مورد انتظار می تواند یکی از مقادیر 4، 6، و 8 اینچ را به خود بگیرد.

 


اطلاعات فنی ماژول های 8040 از جنس پلی پروپیلن

نوع ماژول: UF-8040-PP
مشخصه توضیحات مشخصه توضیحات
جنس غشا پلی پروپیلن اندازه حفرات غشا 0/02-0/2 میکرون
سطح غشا 75 مترمربع حداکثر فشار قابل تحمل ماژول  1-3 بار
حذف باکتری 100 درصد حذف کدورت  0/1NTU >
حذف میکروب بیش از 99 درصد جنس پوسته پلی وینیل کلراید
دمای کاری 4-45 درجه سانتی گراد نرخ جریان   بیش از 4 مترمکعب بر ساعت

اطلاعات فنی مربوط به ماژول‌های 4040 از جنس پلی‌پروپیلن:

نوع ماژول : UF-4040-PP
مشخصه توضیحات مشخصه توضیحات
جنس غشا پلی پروپیلن اندازه حفرات غشا 0/02-0/2 میکرون
سطح غشا بیش تر از 14 مترمربع حداکثر فشار قابل تحمل ماژول 1-3 بار
حذف باکتری 100 درصد حذف کدورت NTU 0/1 >
حذف میکروب بیش از 99 درصد جنس پوسته پلی وینیل کلراید
دمای کاری 4-45 درجه سانتیگراد نرخ جریان بیش از  از 1 مترمکعب بر ساعت

اطلاعات فنی مربوط به ماژول‌های 6040 از جنس پلی‌پروپیلن:

نوع ماژول : UF-6040-PP
مشخصه توضیحات مشخصه توضیحات
جنس غشا پلی پروپیلن اندازه حفرات غشا 0/02-0/2 میکرون
سطح غشا 50 مترمربع حداکثر فشار قابل تحمل ماژول 1-3 بار
حذف باکتری 100 درصد حذف کدورت NTU 0/1 >
حذف میکروب بیش از 99 درصد جنس پوسته پلی وینیل کلراید
دمای کاری 4-45 درجه سانتیگراد نرخ جریان بیش از  از 3 مترمکعب بر ساعت

شرکت توکا پارسیان قادر به تامین غشا با برندهای خارجی از شرکتهای Dow Chemical، Inge،  Kochو غیره می باشد. برای اطلاعات بیشتر لطفا با بخش فروش تماس بگیرید.

 

شرکت توکا پارسیان پیشرو

تلفکس:  03195010820-2            

 ایمیل: Info@tukaparsian.ir