بستن پنجره انتظار

ماژول غشایی آکوآریا

اولترافیلتراسیون (Ultrafiltration)

اولترافیلتراسیون یک فرایند جداسازی غشایی است که تحت فشار، برخی مواد را از سیال خوراک ورودی به آن جدا می کند. جامدات معلق شامل ذرات، کلوئیدها، کیست ها[1] ، باکتریها و ویروس ها توسط فرایند اولترافیلتراسیون که یک فرایند فیزیکی است، جدا می شوند و حال آنکه یونها و مولکول های کوچک جدا نخواهند شد. غشاهای اولترافیلتراسیون جامدات معلق را بر مبنای اندازه حفره های غشا، از جریان خوراک حذف می کنند. اندازه حفره های غشا اولترافیلتراسیون با توجه به جنس غشا، فرایند تولید و هدف گذاری کاربری غشا متفاوت می باشد. معمولا اندازه تخلخلها و وزن مولکولی دفع شده (MWCO) برای مشخصه یابی غشا اولترافیلتراسیون استفاده می شود. اندازه تخلخل های غشا معمولا به قطر اسمی کانال های باز در غشا اطلاق می گردد. کمترین وزن مولکولی دفع شده به میزان جرم مولکولی یا وزن ماده حل شده که بیشتر از 90 درصد آن توسط غشا دفع شود اطلاق می گردد. واحد اندازه گیری MWCO، دالتون است. اندازه حفرات غشاهای اولترافیلتراسیون 200-30 نانومتر، می باشد. فشار عملیاتی سیستم های اولترافیلتراسیون در محدوده 2-0.1 بار می باشد. در حالت کلی غشاهای اولترافیلتراسیون به شکل های مختلفی تولید می شوند. این انواع عبارتند از صفحه ای، لوله ای، الیاف توخالی و مارپیچی. از بین موارد نامبرده غشاهای اولترافیلتراسیون به شکل الیاف توخالی، پایین ترین هزینه تولید را داشته و بیشترین سطح غشایی را فراهم می کنند.

انواع عملیات فیلتراسیون با ماژول غشایی AquArya

سیستمهای اولترافیلتراسیون می توانند بر مبنای یکی از سه روش فیلتراسیون زیر طراحی گردند. طراحی ماژولهای آکوآریا به گونه ای انجام شده است که در تمامی سه عملیات فیلتراسیون زیر می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

- جریان متقاطع(Cross flow)

در این حالت یک بخش از خوراک به صورت پیوسته در سیستم چرخش میکند یا دور ریز می شود تا از تجمع و انباشته شدن جامدات بر روی سطح غشا جلوگیری شود.

- انتها بسته(Dead End) :

در این حالت دور ریزی از سیستم انجام نمی شود. وقتی که غشا مسدود شد، آنگاه غشا تمیز می شود. امکان ایجاد جریان انتها بسته، منجر به بازیابی بیشتر و مصرف انرژی کمتر می شود.

- انتها بسته با فلاش متوالی(Dead end with periodic flushing)

در این حالت نیز یک جریان دور ریز پیوسته وجود ندارد. غشا به صورت دوره ای فلاش می شود تا جامدات رسوب کرده بر سطح جدا شوند.

جهت جریان در غشاهای الیاف توخالی

غشا الیاف توخالی می تواند برای دو حالت جریان طراحی گردد.

- جریان از بیرون به درون

- جریان از درون به بیرون

جریان بیرون به درون وابستگی کمتری به مقدار آلودگی موجود در آب دارد و منجر به افزایش محدوده میزان مواد جامد ورودی به خوراک می شود و می توان خوراک ورودی را با کیفیت متفاوتی به ماژول وارد کرد. جریان بیرون به درون در مواقعی که آلودگی زیاد است مناسب تر می باشد. همچنین شستشو و فلاشینگ این نوع جریان راحت تر است و امکان استفاده از هوا در فرایند شستشو را فراهم می کند. غشاهای الیاف توخالی آکوآریا بر مبنای جریان بیرون به درون طراحی شده است.

 

فروش انواع ماژول اولترا فیلتراسیون AquArya 

آبتین پارسیان پیشرو به عنوان یکی از شرکت های پیشگام در تکنولوژی غشاهای الیاف توخالی (hollow-fiber membranes)، مفتخر است که به عنوان اولین و تنها تولید کننده غشا و ماژول های غشایی الیاف توخالی اولترافیلتراسیون در خاورمیانه مطرح می باشد.

 

آکوآریا (AquArya) نام تجاری مدول های غشایی اولترافیلتراسیون (UF) ساخت شرکت آبتین پارسیان می باشد، که در این ماژول ها از الیاف توخالی پلی پروپیلن (PP) و پلی اترسولفون (PES) استفاده می گردد. این مدول ها برای عملکرد با کیفیت بالا طراحی و ساخته شده اند و راهکاری مناسب برای حل مشکلات تصفیه آب و پساب در صنایع مختلفی نظیر پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، نساجی، صنایع غذایی و همچنین تصفیه آب و فاضلاب شهری می باشند.

ماژول های آکوآریا در مقابل مشابه خارجی خود دارای مزیت های زیر می باشند:

1. صرفه جویی در هزینه های اولیه و جاری

2. ضمانت و خدمات پس از فروش

3. کارکرد با عملکرد مناسب در زمان طولانی

 

اطلاعات فنی مربوط به ماژول‌های 4040 از جنس پلی‌پروپیلن:

دریافت دیتاشیت ماژول AquArya4040

نوع ماژول : UF-4040-PP
مشخصه توضیحات مشخصه توضیحات
جنس غشا پلی پروپیلن اندازه حفرات غشا 0/02-0/2 میکرون
سطح غشا بیش تر از 14 مترمربع حداکثر فشار قابل تحمل ماژول 1-3 بار
حذف باکتری 100 درصد حذف کدورت NTU 0/1 >
حذف میکروب بیش از 99 درصد جنس پوسته پلی وینیل کلراید
دمای کاری 4-45 درجه سانتیگراد نرخ جریان بیش از  از 1 مترمکعب بر ساعت

اطلاعات فنی مربوط به ماژول‌های 6040 از جنس پلی‌پروپیلن:

دریافت دیتاشیت ماژول AquArya6040

نوع ماژول : UF-6040-PP
مشخصه توضیحات مشخصه توضیحات
جنس غشا پلی پروپیلن اندازه حفرات غشا 0/02-0/2 میکرون
سطح غشا 50 مترمربع حداکثر فشار قابل تحمل ماژول 1-3 بار
حذف باکتری 100 درصد حذف کدورت NTU 0/1 >
حذف میکروب بیش از 99 درصد جنس پوسته پلی وینیل کلراید
دمای کاری 4-45 درجه سانتیگراد نرخ جریان بیش از  از 3 مترمکعب بر ساعت

اطلاعات فنی ماژول های 8040 از جنس پلی پروپیلن:

دریافت دیتاشیت ماژول AquArya 8040

نوع ماژول: UF-8040-PP
مشخصه توضیحات مشخصه توضیحات
جنس غشا پلی پروپیلن اندازه حفرات غشا 0/02-0/2 میکرون
سطح غشا 75 مترمربع حداکثر فشار قابل تحمل ماژول  1-3 بار
حذف باکتری 100 درصد حذف کدورت  0/1NTU >
حذف میکروب بیش از 99 درصد جنس پوسته پلی وینیل کلراید
دمای کاری 4-45 درجه سانتی گراد نرخ جریان   بیش از 4 مترمکعب بر ساعت